Web Sitenizi Yeniden Tasarlayın

Web Sitenizi Yeniden Tasarlayın

Birçok kuruluş için, web sitesi yeniden tasarımları aynı anda heyecan verici ve dehşet verici beklentilerdir. Her üç yılda bir eski site tamamen hurdaya çıkar ve parlak bir yenisi onun yerini alıyor. Ekipler tasarımları çılgınca gözden geçirir, içeriği üzerinde çalışır ve prototiplerdeki en küçük detayları aylar boyunca test eder, yalnızca siteyi başlatmak ve birkaç yıl sonra tekrar yapmak için.

Bu işlem pahalı ve etkisiz olabilir, ancak olmak zorunda değildir. Sitenizin başarısına o kadar bağlı olarak, yeni bir web sitesi oluşturmayı ne içerdiğini düşünmek kadar önemlidir , bu yüzden sürece yaklaşmak ve düzene koymak için yeni yollar bir araya getirdik. Bu gönderi için, bu kavramlara daha fazla netlik kazandırmak için oturma odanızı yeniden tasarlamanın bir benzetmesini kullanacağız.

Orijinal Oda Tasarımı

Bir web sitesini yeniden tasarlamak, oturma odanızı yeniden tasarlamaktan farklı değildir: birçok şekilde olabilir.

Mevcut Sitenizde Yanlış Olan Nedir?

Herhangi bir web sitesini yeniden tasarlamaya başlamadan önce, geçerli sitenizin neden çalışmadığını kendinize sormak önemlidir. Yaygın sorunlar şunlardır:

  • Sitenin nasıl göründüğünden hoşlanmıyoruz: Bir sitenin tasarımı ilk izlenimi belirler, bu nedenle kuruluşların sitelerini görsel olarak çekici tutmaya istekli olmaları şaşırtıcı değildir. Genelde, bir web sitesinin görsel estetiği modası geçmiş hissediyorsa veya artık kurumun markalarıyla eşleşmiyorsa, yeniden tasarım hakkında yaklaşacağız.
  • Sitenin işlevselliği iyi çalışmıyor: Bir web sitesinde yeni veya güncellenmiş işlevsellik arayan kuruluşlar genellikle sitelerini yeniden tasarlama fırsatını yakalar. Bazen yeni işlevsellik, tüm siteyi etkileyebilir (örneğin, daha önce bir broşür sitesi olanı satın alma kabiliyeti) ve diğer zamanlarda bir sayfaya veya bölüme özgüdür.
  • Sitemiz yeterince fazla potansiyel satış oluşturmuyor: Mevcut web siteleri yeterli sayıda satış veya satış oluşturmuyorsa, bir kuruluşun yeni bir başlangıç ​​yapmasını istemesi yaygındır. Bu, yepyeni bir siteden kırılan bir siteyi düzeltmekten daha iyi sonuçlar alabileceğiniz fikrinden kaynaklanmaktadır, ancak gerçekte bu her zaman böyle değildir.
  • Sitemizin kullanıcıları ihtiyaç duydukları içeriği bulamıyor: Büyük siteler kullanıcılar ve yöneticiler için hantal hale gelebilir, bu nedenle bir kuruluşun yeniden başlamak istemesi şaşırtıcı değildir. Bir web sitesi yeniden tasarlanması, bir içerik denetimi yapmak ve bilgi mimarisini yeniden düşünmek ve mevcut içeriği parçalamak ve düzenlemek için harika bir fırsat sunar .
  • CMS ve entegrasyonlar modası geçmiş: Bir sitenin teknolojisi iyi çalışabilme yeteneğini engellemeye başladığında, yeni bir sitenin zamanı gelmiştir. İçerik yönetim sistemi, üçüncü taraf entegrasyonlar ve kod, site için bir temel oluşturur ve düzgün çalışmazlarsa site de çalışmaz.
  • Site hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmuyor: Bir kuruluşun pazarlama hedefleri zaman içinde gelişiyor ve siteniz devam edemiyorsa, bir değişiklik yapmayı düşünmenin zamanı geldi. Siteniz pazarlama hedeflerinize ulaşmak zorundadır. Aksi halde, işiniz veya organizasyonunuz için asla etkili bir araç olmayacaktır.
  • Sitenin güncellenmesi zor: Web yöneticileri genellikle bir web sitesinin unutulmuş kullanıcılarıdır, ancak içeriği kolayca güncelleme yetenekleri bir sitenin başarısı için önemlidir. Bu deneyimi geliştirmek, bir web sitesini daha verimli ve etkili kılar.

Neden yeni bir web sitesi istediğinizi bilmek , kuruluşunuzun hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyduğu web sitesini ve aynı zamanda bu hedeflere ulaşmak için en iyi yaklaşımı sağlamak için ne kadar iş yapmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Web Sitesi Yenileme – Web Sitesi Yeniden Tasarımı

Bir web sitesini yenilemek için iki genel yaklaşım vardır – bir yenileme veya yeniden tasarım.

yenilenmiş oda tasarımı

Bir web sitesi yenileme, orijinalin ruhunu koruyor, ancak yeni ‘mobilya’ kullanıyor.

Web Sitesi Yenile

Yeni bir web sitesi sıfırdan başlamanız gerektiği anlamına gelmez, bazen istediğiniz şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlamak için mevcut sitenizde bazı güncellemeler yapmanız gerekir. Bir sitede büyük değişiklikler yapmak için bir yenileme kullanılabilir, ancak sıfırdan inşa etmek yerine, zaten sahip olduklarınızı güncelleyip değiştirirsiniz. Bir oda için yeni mobilya almak gibi düşünün – bu daha önce sahip olduğunuz odaydı ancak farklı görünmesini ve sizin için daha iyi çalışmasını sağladınız. Bu yaklaşım daha kolay, daha hızlı ve herhangi bir zamanda daha az kaynak gerektirir, ancak kullandığınız teknolojiye ve sitenin şu anda nasıl çalıştığına bağlı olarak sınırlamaları olabilir.

tamamen yeniden tasarlanmış oda

Bir web sitesinin yeniden tasarımı, orijinalden tamamen yeni bir görünüme ve dokunuşa sahiptir.

Web Sitesi Yeniden Tasarımı

Yeniden tasarlama, çoğu insanın yeni bir site planlamaya başladığında ne düşündüğüdür. Düzgün bir yeniden tasarım, yeni bir siteyi sıfırdan tasarlamayı, geliştirmeyi ve yapılandırmayı içerir. Bir odayı yıkmak, sıfırdan yeniden inşa etmek ve sonra yeni bir boya rengi, halı, mobilya vb. Eklemek gibi bir şey. Bu işlem, bir tazelemeden daha karmaşık, daha yavaş ve daha pahalı ancak bazen daha iyi bir değer sağlayabilir. Para Bu şekilde düşünün, eğer web siteniz, baştan daha eski olanları geri alıp düzeltmek için daha uzun sürecek bir şeye ihtiyaç duyuyorsa, o zaman yeniden tasarımı muhtemelen sizin için en iyi seçenektir.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Archives